< Jezus Jest Tu

Inauguracja pontyfikatu Benedykta XVI

Około pół miliona osób z całego świata przybyło na plac św. Piotra w Rzymie, gdzie została odprawiona msza inaugurująca pontyfikat Benedykta XVI. Papież otrzymał Pierścień Rybaka i paliusz - symbole władzy papieskiej. W czasie długiej celebry był bardzo przejęty i szczęśliwy.

W homilii, w dużej części poświęconej jego poprzednikowi, przypomniał on słynne kazanie z mszy inaugurującej pontyfikat Jana Pawła II.

Gdy nowy biskup Rzymu pojawił się o godzinie 10 rano na Placu przed bazyliką watykańską, setki tysięcy wiernych, prezydenci, premierzy i przedstawiciele innych wyznań oraz religii powitali go owacją na stojąco. Potem wielokrotnie jeszcze bili brawo, m.in. podczas długiej homilii wygłoszonej po włosku.

Uroczyste nałożenia paliusza