Jezus Jest Tu
 

 


Bp Zimowski: Papież jest dobry, prosty, pokorny i skromny

Bp Zimowski: Papież jest dobry, prosty, pokorny i skromny
Pasterz radomski, biskup Zygmunt Zimowski mówi, że nowy papież jest człowiekiem dobrym, prostym, pokornym i skromnym.
Ksiądz Biskup przez 19 lat blisko współpracował z Josephem Ratzingerem, który wczoraj został papieżem i przybrał imię Benedykta XVI.
Biskup Zimowski ocenił dziś w radiowej Jedynce, że prostota Benedykta XVI pozwoli mu być papieżem charyzmatycznym. Hierarcha przypomniał, że kiedy biskupi i kardynałowie z całego świata przyjeżdżali do Watykanu, z różnymi problemami zwracali się właśnie do kardynała Ratzingera, a ten zawsze miał odpowiedź na wszystkie pytania. Zdaniem biskupa radomskiego, Benedykt XVI podejmie wszystkie inicjatywy, rozpoczęte przez Jana Pawła II, a od niego samego zależy, czy będzie działał z takim rozmachem jak jego poprzednik.
Hierarcha uważa, że Kościół w czasach Benedykta XVI nie będzie przypominał oblężonej twierdzy. Biskup Zimowski podkreśla, że Joseph Ratzinger bronił czystości wiary niejako z urzędu, a ponadto - według niego - wiara nie może być selektywna. Jak to określił - wiara musi być pełna, jeśli ktoś deklaruje się jako katolik, musi w całości przylgnąć do depozytu wiary. Biskup uznał też za pocieszające niedawne słowa kardynała Ratzingera o brudzie w Kościele. Jak podkreślił - dzisiejszy papież widział to jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary.
Biskup Zimowski jest też pewien, że Benedykt XVI pojedzie latem do Kolonii na Światowe Dni Młodzieży i - jak to określił - zrobi tam dobrą robotę.