ATLANTYDALegendarny ląd wspomniany pierwszy raz przez Platona.

Powiedział:
"...Atlantyda leżała za słupami Herkulesa. Była wielką potęgą, jej obszar sięgał aż do zachodniej Europy i Afryki..."

(Platon)
Według Platona istniała około 9 500 lat temu. Atlantyda zatonęła, przykryły ją wody oceanu. Długo zastanawiano się czy był to tylko mit stworzony przez Platona, czy rzeczywiście istniał ten ląd....? Już w tamtych czasach wielu uczniów Platona kłóciło się między sobą.

Francis Becon w 1626 roku również wspomniał ten kontynent. Legendy, mity i bajki dotyczące Atlantydy i jej zagłady w XX wieku coraz mocniej pochłonęły ludzi. Naukowcy wskazują na wiele miejsc, które mogą być tym zapomnianym kontynentem.

Wyspy na Oceanie Atlantyckim łącznie z Arktyką, Azorami, Bahama, Kubą, wyspami Karaibskimi i Boliwią a na wschodzie, Kreta, Santoryni, Płn. Afryka i morze Czerwone uważane są za teren, który zajmowała Atlantyda. Naukowcy i różni badacze Atlantydy opisują jej kulturę i wielką potęgę.
Atlantyda:
- mocarstwo panujące na świecie ok. 10 000 lat temu
- ciągle ten ląd jest bardzo sekretny dla świata.
Biblijny potop w Starym Testamencie i 700 lat życia Noego jest utożsamiane z Atlantydą.
"...Po siedmiu dniach spadły na ziemię wody potopu. W roku sześćsetnym życia Noego, w miesiącu drugim, siedemnastego dnia tego miesiąca, w tym właśnie dniu wytrysnęły źródła wielkiej otchłani i otworzyły się upusty nieba..."
(Genesis 7:10 - 11)
Platon w swoim dialogu o Atlantydzie przedstawił 11 opisów i teorii mówiących o kulturze Atlantydy. Z jego dialogu wynika, że ten kontynent był większy niż cały półwysep arabski, a królował na nim Bóg Posejdon. Nazwa Atlantyda wywodziła się od imienia pierwszego syna Posejdona, Atlasa. Ląd umiejscowiony za słupami Herkulesa, za Gibraltarem, na oceanie Atlantyckim był podzielony na dziesięć różnych terytoriów. Platon opisał stolicę Atlantydy jako wielkie miasto, mieszkało tam bardzo bogate społeczeństwo. Zajmowali się polityką i posiadali armię. Egipskie zapisy opisują wojny między Ateńczykami i Atlantami, również wspominają, że obie te cywilizacje były zniszczone podczas wielkiej katastrofy jaka wydarzyła się w tamtych czasach.
Wymienionych jest wiele powodów, które mogły zniszczyć kulturę Atlantów:
1. Jej własna potęga
2. Uderzenie wielkiego asteroidu lub komety
3. Trzęsienie ziemi, wielka aktywność wulkaniczna i podnoszenie się fali wody
4. Podnoszący się poziom wody spowodował topnienie lodowca
5. Wymienia się też przebiegunowanie Ziemi i drastyczne zmiany pogody spowodowane tym wydarzeniem
Jednak wszystkie kultury na Ziemi mówią o wielkiej powodzi w tym regionie. Starożytni Grecy przypuszczali, że stało się to ok 10 000 lat temu. Platon zasłyszał historię o Atlantydzie od Solona, oprócz niego również mówili o Atlantydzie Edgar Cayce, H. P. Błavacka, nie jest ta historia obca hinduskim Brahminom i Druidom. W książce "The story of Atlantis" jej autor Wiliam Scott - Elliot, antropolog daje dokładne opisy Atlantydy. Wskazuje na ludy Mongołów, Semitów i Tolteków, którzy mogą być potomkami Atlantydy.

Toltekowie byli cywilizacją wysoko rozwiniętą. Rozwijali się w drodze zdolności paranormalnych, nie była im obca technologia. Ale jak niosą wieści używali swych mocy do kontrolowania i manipulowania w diabelski sposób innymi osobami. Ich moralny upadek był rezultatem ich własnego upadku.
Różnie umieszcza się geograficzne położenie Atlantydy na kuli ziemskiej:
- na Atlantyku,
- na morzu Śródziemskim,
- w zachodniej Europie i w Afryce,
- również wspomina się teren morza Kaspijskiego i Czarnego,
- są tacy, że umieszczają ten ląd w zatoce Meksykańskiej
- i w dorzeczu rzeki Mississippi.
Jedną z terorii zagłady Atlantydy jest zniszczenie przez uderzenie w ten ląd asteroidu lub komety, ten pogląd przedstawił Ignatus Donnelley. Wielki impakt spowodowany tym uderzeniem rozpuścił lodowiec i nastąpiło zatopienie lądu.

Edgar Cayce w czasie jego proroczych przepowiedni często mówil, że Atlantyda zatonęła. Twierdził, że była to wyspa wielkości Europy i Rosji. Umiejscowił ją na obszarze od morza Śródziemnego aż po zatokę Meksykańską, według niego rozciągała się na większej części dzisiejszego oceanu Atlantyckiego.

Cayce uważał również, że ruiny świątyni znalezionej w Biminie niedaleko Florydy są pozostałością po Atlantydzie. Opisał dokładnie atlantów, znawców zaawansowanej technologii. Platon twierdził, że Atlantowie byli bardziej rozwinięci na morzu, posiadali doskonałe okręty ale również zajmowali się ogrodnictwem. Cayce również mówił, że Atlantyda istniała już ok. 50 000 lat temu a zaginęła ok.10 500 lat temu. Około 28 500 lat temu ten kontynent został przejęty przez trzy inne wyspy: Arianów, Posejdoni i Og, właśnie ich mieszkańcy doprowadzili do zniszczenia Atlantydy. Tym, którym udało się przeżyć powędrowali na inne lądy na Ziemi.

Nowa hipoteza Viatcheslava Koudriavtseva z Instytutu Mehehistorii, w oparciu o dialog Platona: Wielka Brytania, Irlandia, północna Francja są pozostałością po Atlantydzie.

Jest jeszcze wiele innych teorii odnośnie tego lądu. Naukowcy poszukują Atlantydy w różnych miejscach na Ziemi. Są też tacy, którzy wyrażają opinie, jakoby ten ląd zaginał nieco później, ok. 8 500 lat temu.

Wokół Atlantydy zawsze budzi się wielkie zainteresowanie, jest dużo dyskusji i jeszcze więcej kontrowersji. Wielu naukowców i archeologów bada kulturę minoańską na wyspie Krecie i na wyspie Santorynii. Starożytni minoańczycy byli potężni, dominowali na Cykladami.

Wyspa Santorini leży nieopodal Krety, zniszczona przez wulkan 1600 lat temu. Geolodzy twierdzą, że pierwsze potężne wybuchy wulkanów na Santorynii miały miejsce już 23 000 lat temu. Ostatni bardzo niszczący, zakłócił obszar całej Europy, Azjii i Afryki 1600 lat temu.

Na Ziemi znajduje się bardzo dużo mistycznych i zagadkowych lądów przypisywanych Atlantydzie. Po całkowitym zatonięciu Atlantydy liczna grupa jej mieszkańców wyemigrowała do Egiptu. Wielcy Kapłani zwani Ra Ta dali początek kulturze egipskiej. Najwięcej sekretów dotyczących Atlantydy zobaczyło świat w latach 1958 - 1998. Stare teorie głoszone przez Platona, H. P. Błavacką, Rudolfa Steinera, Aleistera Crowleya i Francisa Becona znalazły potwierdzenie.
.
W roku 1970 Dr. Ray Brown w pobliżu wysp Bahama odkrył pod wodą kamienne struktury przypominające piramidy. Podczas nurkowania i badania tych wielkich podwodnych monumentów zauważono źródło światła. Nurkowie podążyli w tamtym kierunku i ujrzeli kryształ w wielkości czterech ińczy ozdobiony wokół czerwonymi kamieniami. Brown wypowiedział się,
"... że ten kryształ miał wielką mistyczną moc. Osoby znajdujące się w jego pobliżu odczuły dziwną falę, jakby podmuch wiatru. (...) razem zimno i ciepło rozchodziło się wokół, jakby warstwy na przemian, było to czuć w bardzo dalekiej odległości od tego źródła światła..."
Zaobserwowano światło i słyszeli głosy i wszyscy poczuli dziwne wibracje w otaczającej ich wodzie.
Trójkąt Bermudzki na oceanie Atlantydzkim jest dotąd wielką zagadką dla całego świata. Rozciąga się między południową Florydą aż do Bermudów i Puerto Rico. Obszar nazwany Trójkątem Bermudzkim słynący z wielu zagadkowych i mistycznych wydarzeń. Znikają tam statki i giną samoloty. Wiele teorii próbuje wyjaśnić ten dziwny fenomen, naukowo nieznany. Jak dotąd bezskutecznie. Trójkąt Bermudzki zwany również diabelskim trójkątem pochłonął w zagadkowy sposób wiele istnień ludzkich.

Edgar Cayce (1877 - 1945) pozostawił dużo informacji na temat Atlantydy. Jedna z jego przepowiedni mówi:
"...Część świątyni może być odkryta pod morską wodą niedaleko Bimini. Oczekuję tego nie tak długo ok. roku 1968 lub 1969..."

23 lata po śmierci Cayce Bimini Road zostało odkryte ok. 15 stóp pod wodą na oceanie Atlantyckim w okolicy wyspy Bimini na wyspach Bahama.

Bimini Road jest pól mili długa, ułożona z pięknych kamieni, szczególnie jest to piękny widok z samolotu. Zawsze ludzie myśleli, że te skały pod wodą są dziełem natury ale obecnie mają co do tego pewne wątpliwości. Pod wodą znaleziono mistyczne skały, nie są przypadkowe. Jeden z badaczy Dr. Little nie przeczy, że może to być Atlantyda a te skały swoim wyglądem przypominają autentyczny port. Podobne miejsca były znalezione na Kubie, w Azji i w Afryce. Niezależnie od wypowiedzi Dr. Little kilku badaczy już dzisiaj wierzy, że Bimini Road jest częścią Atlantydy.

Z drugiej strony oceanu Atlantyckiego naukowcy prowadzą dochodzenie na wyspie Spartel niedaleko Gibraltaru, znajduje się ona obecnie 60 metrów pod wodą niedaleko miejsca, które określił Platon:

"...znajduje się wyspa usytuowana z przodu filarów Herkulesa, wyspa jest długa jak Libia i Azja mniejsza razem. Była to droga do drugiej wyspy a z nich można było wejść na kontynent..."
Geologowie ustalili, że miejsce wyspy Spartel było zniszczone przez trzęsienia ziemi i tsunami ok. 11 600 lat temu. Platon twierdził, że przestało istnieć 9 600 lat temu.

Jedna z najbardziej znanych legend opisująca Atlantydę pochodzi od Solona, przekazał ją Platonowi podczas kiedy odwiedził Egipt. Słynny dialog Timaeus i Kritis zaznajamia nas z nieznanym dotąd lądem, zwanym Atlantydą. Jest to opowieść o wielkiej cywilizacji Atlantów i jej zagłady, spowodowanej wybuchem wulkanu i potężną falą tsunami.
Naukowcy przypuszczają, że wyspa Santorynii może być pozostałością Atlantydy. W tym czasie zginęła też cywilizacja minoańska na Krecie. Archeolodzy odkryli stare ruiny na Krecie i na Santoryni. Są z tego samego czasu. Wysuwają też teorie, że jej mieszkańcy mogli być Atlantami.

Wielkim wydarzeniem było znalezienie przez archeologów Akrotiri, w ok stolicy Santoryni Phiry (Ogień). Ludzie, którzy tam żyli przypominają swoją kulturą kreteńską kulturę Minoasa. Znalezienie Akrotiri było dużym wydarzeniem w świecie archeologicznym.

Santorini, Greece

Akrothri
Wybuch wulkanu na Santoryni miał wielki wpływ na pogodę na całym świecie. Erupcja wulkanu zniszczyła całą wyspę. Krater wulkaniczny znajduje się na wyspie Kameni - fragment starej wyspy Santoryni. 1600 lat temu największy wulkan jaki notuje się na świecie rozerwał Wyspę Santoryni na strzępy. Dzisiejsza Santoryni składa się z pięciu fragmentów - pięciu małych wysp. Główna i największa wyspa zwany Thera, ok 70 km długa i bardzo wąska i druga mniejsza Therasia są zamieszkałe przez ludzi. Pozostałe trzy wyspy są tylko wulkanicznymi skałami. Na wyspie Kameni ziemia pod stopami jest gorąca. Prawie codziennie ze szczelin krateru wydobywają się opary gazów. Wulkan na Santoryni ciągle jest groźny. W czasach nowożytnych krater wulkaniczny na Kameni jedenaście razy wyrzucał z siebie żywy ogień. Ostatnia erupcja była w 1950 roku.

Young girl collecting crocus (wall painting from Akrotiri, Santorini) 
Platon w jego dialogu "Timaeus" i "Kritis"pozostawił dla świata informacje o zagadkowym lądzie zwanym Atlantyda.
Zasłyszał starą legendę z Egiptu od Solona a tamten jeszcze wcześniej spotkał Kapłana z Theb Sonchisa, który odczytał hieroglify znajdujące się na kolumnach świątyni, opisujące konflikt między Atlantami i Ateńczykami.

Platon opisał dokładnie stolicę Atlantydy. Była zdumiewająca pod względem architektonicznym i inżynieryjnym.
Zostało utworzone z lądu kilka okrągłych pierścieni leżących na wodzie. 
Wyglądem przypominały oko.
W samym środku zbudowano świątynię Posejdona - Boga morza.


(Posejdon)

Złota statua Posejdona pędzącego na rydwanie, który był prowadzony przez sześć uskrzydlonych koni była symbolem Atlantydy i ozdobą tego miejsca.
Atlanci dookoła stolicy wybudowali wielki system kanałów i mosty łączące wszystkie pierścienie lądu, zabezpieczyli przejścia bramami
zdobionymi brązem i zbudowali kamienne mury.


(Atlantyda)

Według Platona Atlantyda została zniszczona 9 000 lat temu, tak zadecydowali bogowie. Zatopili ten ląd w ciągu jednej nocy.
Śpiący prorok E.Cayce umieścił Atlantydę bliżej wysp Bermudzkich. Wierzył, że posiadali wysoką technologię włącznie z potężnymi "ogniowymi kryształami"posiadającymi niezwykłą energię. Ogniowy kryształ został przejęty w złe ręce, wyrwał się spod kontroli. Właśnie taka sytuacja według Cayce spowodowała zatopienie Atlantydy. Energie tego kryształu miały nuklearną moc. Tak w relacji Platona jak również w przepowiedniach Cayce jest powiedziane, że bardzo silna fala oceanu była przyczyną tsunami. Cayce przypuszczał, że zniszczenie Atlantydy spowodowała wielka energia.

Dużo naukowców zwraca uwagę na kulturę Krety i Santoryni. Szukają powiązania z Atlantydą.
Również pisali o zaginionym kontynencie: Plutarch, Herodus, Timagenus, Theopompos, gercki historyk, J.Churchward, autor wielu książek o Ziemi MU i Dr. Gorge Hunt Williamson, autor książek o Atlantydzie i Lemurii - badacz tych lądów i antropolog. Jego zdaniem oba lądy Atlantyda i Lemuria zostały zniszczone poprzez potężną technologię Atlantów.
Znalazł źródła w Peru, w górach Andach w świątyni Inków, przetrzymali stare zapisy. Podobne poglądy wyrażają Indianie Hopi.

Katastrofy przez ogień i wodę dla ziemian nie są nowością. Różne regiony już nieraz przeżyły podobne uderzenia w czasach nowożytnych. Więc naukowcy nie wykluczają, że Atlantyda mogła zginąć w naturalny sposób. Wielu naukowców wspomina też lodowiec, mógł przyczynić się do zniszczenia Atlantydy

Większość badaczy twierdzi, że Atlantowie nie byli rozwinięci duchowo, czczili kult Zeusa. Ich zdaniem, właśnie z tego powodu Bogowie zniszczyli ten ląd.
Bóg Zeus prowadził liczne wojny, jemu przypisuje się rozpętanie wojny trojańskiej. Wojował z Bogami, jak mówi mitologia zdecydował aby zniszczyć człowieka z epoki brązu. Sprowadził na świat wielki deszcz i powódź. Ocalała tylko mała garstka ludzi, zginęła też Atlantyda. Dla Zeusa poświęcano ludzkie ciała na jego ołtarzach, szczególnie młodych chłopców. Po tych rytualnych obrządkach jej uczestnicy mogli przemienić się w wilka.


(Zeus)

Bóg Posejdon dominował na morzu, Zeus w Niebie. Byli braćmi
Ojcem Posejdona i Zeusa był Kronos.
Kiedy Zeus dorósł wystąpił przeciw swojemu ojcu i odniósł zwycięstwo.
Walczył też z władcami Ziemi.

Solon przekazał Platonowi, który urodził się 600 lat po wojnie trojańskiej legendę o wielkiej powodzi i opowiedział historię zatopionego lądu i jej mieszkańców. Egipcjanie posiadali dużą wiedzę, znali okresowe zniszczenia Ziemi przez ogień i wodę jak również przez laser, które już nie raz niszczyły ludzkość.
Ci, którzy mieszkali w głąb lądu mocniej cierpieli niż mieszkańcy w pobliżu rzek i mórz. Mieszkańcy gór mogli ocaleć. Duże miasta nad morzem były zabierane przez wodę. Jedynie ludzie, którzy umieli żeglować mogli przepłynąć na bezpieczny ląd. Egipcjanie posiadali wiele zapisów z poprzednich epok na ziemi, również zachowała się pamięć o potopie Atlantydy. Solon twierdzili, że Ateńczycy istnieli już 8 000 lat wcześniej niż była wojna trojańska w roku 1 200 p.n.e.
Z tych samych źródeł wynika, że Ateńczycy najeżdżali Atlantów, mieszkańców na wyspie większej niż Libia i Azja Mniejsza, która leżała za słupami Herkulesa.

Atlantyda w tym czasie była rządzona przez króla. Trzymał w swoich rękach jeszcze inne wyspy i ich władców, miał wielką moc.
Egipcjanie mówili, że był czas kiedy Atlantowie okupowali teren Libii, Egiptu i południowo-wschodniej części Europy. Władca Atlantydy również chciał podporządkować sobie Ateńczyków. Jednak oni posiadali silną armię. Ich pierwszym królem był Actaeus, jeszcze długo przed potopem. Jego córka Aglaurus I poślubiła Cekropsa, w ten sposób stal się królem Aten. Z królem Cekropsem wiąże się legenda jakoby jego ciało było złożone z ciała człowieka i węża - ten wąż był zwany "synem ziemi"czasami nazywano go "synem Gaja". W tamtym czasie każde miasto miało swojego patrona - boga. Ateny miały dwóch bogów: Posejdona i Atenę, która dała życie drzewu oliwnemu i od tej chwili stała się patronką Aten.

(Atena)

Jasnooka Atena zwana boginią mądrości, sprawiedliwości i odwagi odnosiła pełne zwycięstwo ze wszystkimi, którzy nie byli sprawiedliwi. Również nauczyła ludzi uprawy ziemi, rzemiosła i innych sztuk. Wszystkim tym, którzy żyli zgodnie z prawem i wzbogacali życie w prawdziwe jego owoce wynagradzała obficie i błogosławiła ich domom. Była pierwszą założycielką sądu, gdzie odbywały się rozprawy morderców. Była przeciwna zabijaniu i czynieniu zła. Atenie zawdzięczamy, że już nie uchodziły bezkarnie morderstwa. Nie można było zabijać matki, ojca, męża, żony, dziecka, czy innego człowieka.

Słowa:
"... nie będzie honoru aż do śmierci dla kobiety, która zabije męża ... "
są przypisywane Atenie.

Wracając do Króla Cekropsa, niektórzy wierzą, że właśnie on przeciwstawił się Zeusowi..
Odmówił składania krwawych ofiar, nie chciał zabijać żadnego życia na ołtarzu Zeusa.
Cekrops był potężnym władcą.

Kiedy Bogowie podzielili Ziemię na odrębne regiony, wyspa Atlantyda weszła w posiadanie Posejdona. Tam się osiedlił, poślubił śmiertelną kobietę - Cleito i miał z nią dzieci.
Środkowa część wyspy była równiną ale w jej środku znajdowała się góra. Właśnie tam na wzgórzu wybudował Posejdon ołtarz, wokoło wyrzeźbił w ziemi okrągłe pasy przedzielone wodą. W ten sposób wzmocnił całą wyspę i jej cyrkulację. Uczynił ją ciepłą na wiosnę i zimną zimą aby ziemia mogła wydawać dobre owoce.

Posejdon miał pięć par bliźniąt, stąd nastąpił podział całej Atlantydy na dziesięć prowincji. Jego ziemia została nazwana Atlantydą od imienia pierworodnego syna Atlasa, który królował nad swoim rodzeństwem. Jego bracia byli władcami w swoich królewskich pałacach, również zarządzali terenami i ludźmi w okolicy morza Śródziemnego. Ich królestwa sięgały do Egiptu i Tiscani (Italia).

(Atlas)

W Atlantydzie królowało dziesięciu królów,
każdy w swojej prowincji. Mieszkańcy Atlantydy byli bogaci, mieli zwierzęta, nawet słonie, rozwinęli ogrodnictwo, bogate w owoce i warzywa. Budowali świątynie i rozbudowywali swój kraj Wielokrotnie prowadzili w wojny z Ateńczykami. Ale jak niosą legendy ci ludzie nie mogli być szczęśliwi ponieważ nie rozwijali się właściwie duchowo. Wielką ich przeszkodą był Zeus i bogowie, czciciele kultu krwi. Czynili krwawe ofiary na swoich ołtarzach. Wielu Atlantów przyjęło ich obrządek.

Największa wyspa Atlantydy nazywała się Posejdonia (wyspa Posejdona) i było jeszcze dwie mniejsze, bardzo piękne:

"... Potęga przyszła z morza z oceanu Atlantyckiego.
Stolica Atlantydy była usytuowana na wodzie na pierścieniach ziemi.
Na centralnym wzgórzu była świątynia Posejdona z wielką złotą statuą Posejdona,
prowadzącego rydwan zaprzężony w uskrzydlone konie.
Atlantyda przestrzegała prawa i jej władcy rządzili sprawiedliwie,
oddawali cześć Posejdonowi. Wszyscy żyli prostym życiem
i posiadali piękne cechy. Ale powoli następowały zmiany.
Zeus dojrzał wielkość i nieśmiertelność Atlantów, buntował innych bogów
aby ich ukarać i zniszczyć.... "

(Platon)

W tym czasie jedna wyspa była usytuowana na przeciw filarów Herkulesa.
Ta wyspa była większa niż Libia i Azja. Były też inne wyspy, z nich można było przejść na kontynent, który był otoczony oceanem. Cudowne mocarstwo królowało ponad wszystkimi wyspami i nad innymi częściami kontynentu.

I przytaczając dalej słowa legendy dowiadujemy się:

"... była wielka wyspa jak Libia i Azja
ale po wielkim trzęsieniu Ziemi zatonęła.
Przykryta mułem leży na dnie oceanu
i jest niedostępna dla oka żeglarzy.

(Platon)Coroczny powrót ptaków z Europy do Ameryki Środkowej zatrzymuje w jednym miejscu duże grupy ptaków na Oceanie Atlantyckim.
Naukowcy przypuszczają, że te ptaki posiadają ciągle pamięć lądu. Odpoczywały na nim zawsze kiedy odbywały swoją wędrówkę.


Atlas często szturmował Niebo, występował przeciw Zeusowi.
A ten go ukarał i włożył na bark całą Ziemię.
Idąc za mitologią grecką bóg Atlas był bardzo zręcznym bogiem.
Karl Kerenyi - mitolog nazywa go pierwszym astrologiem,
który trzymał w swoich rękach "niebezpieczną mądrość", wiedzę z gwiazd.
Podtrzymywał filary i oddzielał niebo od ziemi.
Wojny między Atlasem i Zeusem trwały dziesięć lat.
Ziemia posiada wiele źródeł energii, największym jest słońce.
Sama Ziemia również wytwarza duże jej zasoby. Zbudowana w specyficzny sposób, według sekretnej geometrii, niczym ciało ludzkie jest połączona systemami meridian i punktów, obfituje w dużą ilość wielkich energetycznych zbiorników (ziemskich czakr) i silniejszych energetycznie miejsc i kanałów, za pomocą których są wszystkie te miejsca powiązane z sobą.
Nie jest to współczesna wiedza, już Platon (427 - 347 p.n.e.) rozpoznał ziemską siatkę. Głosił teorię, że geometryczna struktura Ziemi jest odpowiedzialna za ziemskie elementy i formy życia.


Ziemia, ogień, powietrze i woda - cztery najważniejsze elementy
są niewyczerpanymi źródłami życia. Kiedy są zrównoważone tryskają doskonałą energią. Według Platona - siatka Ziemi zbudowana jest z trójkątów, kwadratów, sześcianów, itd ... te geometryczne formy dają wielką moc, wytwarzają tz, energię kształtów. Więc dlatego jest tak ważne aby człowiek nie zakłócał natury, nie niszczył przyrody, nie zmieniał wielkich praw, które rządzą odwiecznie Ziemią.

Ludzie budowali na Ziemi piramidy. Najbardziej jest nam znana Wielka Piramida w Gizie. Naukowcy wiedzą, że jest ona powiązana z siatką energetyczną Ziemi i z niebieskimi ciałami na niebie. Atlantowie wybudowali wiele piramid, które spoczywają dzisiaj na dnie Atlantyku. Są tacy, którzy wierzą, że ich zatopienie spowodowało rozłączenie ludzkiej świadomości od Wielkiego Źródła. Została przerwana wielka transmisja kosmicznej energii na Ziemię. Człowieka umysł stał się nieświadomy i od tej pory człowiek żyje w ciemności, nie rozumie źródeł własnego pochodzenia.Atlantowie byli znani ze swojej wielkiej wiedzy o energii kryształów. Kryształy posiadają wielką moc.
Kto potrafi je właściwie użyć wyzwala potężną energię drzemiącą w ich wnętrzu. Ale tylko właściwe jej zastosowanie wnosi wielkie wartości. Kiedy człowiek użyje jej niewłaściwie potrafi być w swym działaniu destruktywna.

WŁAŚCIWE ZASTOSOWANIE KRYSZTAŁÓW.

- leczenie różnych chorób,
- medytacja - użyte podczas medytacji dają duchowe przebudzenie, wzmacniają zdolności paranormalne człowieka,
- podnoszą pojemność umysłu i czystość myślenia,
- służą nauce i w technologii,
- za ich pomocą można dematerializować, można się teleportować,
- wzmacniają pole energetyczne,
- są niczym biblioteka - magazyn pamięci i wiedzy,
- służą w rozwoju roślin,
- kontrolują pogodę,
- wielkie kryształy mogą być energetycznym źródłem dla dużych miast,
- mają zdolności transferować energię, potrafią odpowiednio nią zarządzać, są doskonałym przekaźnikiem,
- wielkie kryształy - o potężnej mocy, zwane "ogniowymi kryształami" przenoszą energię fal radiowych pomiędzy stacjami, miastami, budynkami, kontynentami,
- kryształy są również potęgą na wyższym poziomie duchowym, pomagają opuścić ciało i przenieść się w inny wymiar, czasami na zawsze.Wiemy, że Atlantowie słynęli z wiedzy i rozwijali własną technologię opartą na energii kryształów. Często wspominał o tym mistycznym instrumencie w rękach Atlantów E.Cayce. Określił budowę używanych przez nich kryształów, ich kształty, opisywał ich energię, według niego Atlantowie umieli połączyć za ich pomocą źródło ziemskiej energii z potężną energią słońca, księżyca i innych gwiazd.


Tworzyli ze szlachetnych kamieni przeróżne, cylindryczne i piramidowe kształty o różnych rozmiarach. Umieszczali na ich czubkach inne wzmocnienia, w ten sposób mocniej skupiały wchodzące promienie energii ściągając ją z ciał niebieskich i przesyłali w odpowiednie miejsca.

Używali tej energii do rozmaitych celów.
Na początku, ok 50 000 lat temu (wg niektórych źródeł) tylko i wyłącznie do celów własnego rozwoju duchowego. Kryształy były narzędziem, za pomocą których człowiek wzrastał w pozytywny sposób.

Wcześni Atlantowie byli bardzo spirytualnymi ludźmi. Rozwijali swoje fizyczne - materialne ciała do potrzeb ducha, używali kryształów aby je odmłodzić. Czytamy w Biblii, że w starych czasach człowiek żył bardzo długo, setki lat i ciągle wyglądał młodo. Zastanawiamy się dlaczego dzisiaj pomimo wielkiego rozwoju medycyny i technologii życie człowieka jest krótkie. Starożytny człowiek umiał użyć potężną energię kryształów aby wzmocnić własne ciało i przedłużyć swoje życie.
Nieco później moce kryształów skierowano do innych celów. Transmitowano ich energię z lądu na ląd niczym fale radiowe, wzmacniano okręty i pojazdy kosmiczne. Są też takie opinie, że Atlantowie potrafili transmitować na duże odległości głos człowieka (telefon ? ) a nawet obrazy (dzisiejsza TV ?).

OGNIOWY KRYSZTAŁ - TUAOI KAMIEŃNajbardziej potężnym i mistycznym kryształem wspominanym przez Cayce był ogniowy kryształ - kamień, zwany Tuaoi.
Wielkich rozmiarów cylindryczny pryzmat, posiadał sześć ścian. Na jego wierzchołku było specjalne wzmocnienie, które koncentrowało wchodzące promienie energii i kierowało ją dokładnie w przeznaczone miejsce. Kamień Tuaoi był połączony z energią słońca, księżyca, z energią ziemską i jeszcze z innymi nieznanymi elementami. Jest wspomniany w Biblii:

" ... Nad głowami żywych istot było coś
w kształcie sklepienia błyszczącego
jak niesamowity kryształ
rozciągniętego w górze nad głowami ... "

(Ezekiel 1:22)

Prawdopodobnie kryształ ogniowy spełniał rolę generatora wysyłającego fale energii.
Albert Einstein badał przepowiednie Cayce i spekulował w jaki sposób użyć ponad 1 metrowy czworobok kryształu aby uzyskać podobny efekt.

Wspomniane są na Ziemi trzy miejsca,
które prawdopodobnie posiadały zapis i znały konstrukcję ogniowego kryształu.

1. Atlantyda - Świątynia Posejdona, w okolicy południowych Azorów.
2. Świątynia Posejdona, w okolicy Bimini
3. Egipt i Jukatan.


Energię tego kryształu porównuje się do lasera, był potężnym strumieniem energii o różnych kolorach. Każdy z tych kolorów posiadał inną falę. Cayce wierzył, że Atlantowie używali energii ogniowego kryształu aby łączyć się z Najwyższym Źródłem. W świecie badaczy kultury Atlantów mówi się, że podobne źródła energii znajdują się
w Wielkiej Piramiedzie Cheopsa i Wielkiej Świątyni Inków, zwanej Inkalithlon.


Energia wysyłana przez ogniowy kryształ - Tuaoi nie jest znana dzisiejszej nauce.
Wzbudza wielkie zainteresowanie NASA.

Dopóki Tuaoi kamień był używany właściwie służył Atlantom do wspaniałych celów:

- neutralizowali za jego pomocą negatywne energie,
- leczyli aurę i system czakr,
- poprawiali witalność ludzi,
- aktywowali kontakty człowieka ze Wszechświatem.


Ale kiedy przez własną głupotę zwiększali jeszcze mocniej tą energię, wysoka jej wibracja spowodowała wulkaniczną aktywność wielu miejsc aż w końcu doprowadziła do zniszczenia całej Atlantydy. Wielka moc Tuaoi zadziałała jak bomba nuklearna.

Poza kryształami używali innych energii np. z metali szlachetnych. Znali doskonale energię kształtów - prawo sekretnej geometrii.
Najbardziej przez nas znanym jest pierścień Atlantów znaleziony w Dolinie Królów w Egipcie. Jego geometryczny wzór balansuje środowisko ale jest ważne aby umieć go używać. Krążą na jego temat odmienne opinie. Jedni wierzą, że posiada energie wzmacniające zdolności paranormalne i spirytualną moc, że przynosi szczęście, leczy z chorób. Inni uważają go za źródło złej energii i obwiniają za różne nieszczęścia. Ale ten pierścień, zanim ktoś zacznie nosić powinien wprzódy dobrze rozpoznać jego harmonijne tony. Pierścień Atlantów jest utożsamiany z energię spirali - jednym z pierwszych sekretnych symboli religijnych, które są językiem Boga do ludzi. Spiralna Świadomość (ślimak) oznaczony Phi, tak zwana "złota wartość" (filozofia) jest używany w astrologii i matematyce.

Złota wartość - Phi wynosi 1, 6180339887....Phi znane jest światu co najmniej od 2 400 lat.
Pitagoras - matematyk dał nam jego definicję i bliżej przedstawił wartość Phi.
Według mistyków, za pomocą spirali jest przedstawiane:

koło życia - czas karmy - czas reinkarnacji i ewolucji człowieka.

Pierścień Atlantów jeśli jest właściwie rozpoznany przywołuje świadomość z wyższych wymiarów, wzmacnia pozytywne wibracje.


Kryształy Atlantów rozwijały ich moce w różnych środowiskach. Ważne były ich kształty, nadawali im coraz nowszych form, od prostych figur geometrycznych do bardziej rozwiniętych form kwiatowych.
Kwiat życia - kryształowa forma - znana przez nas jako Gwiazda Dawida - Merkababył znany w Atlantydzie.Potrafili układać z najmniejszych kryształów piękne geometryczne formy i programować do własnych celów, jedne formy w celach użytecznych a inne do destruktywnych.
Również użyte zostały, jak niosą legendy i przepowiednie do niewłaściwych celów. Zakłócały naturalne Żródła Boskiej Energii. Ich niewłaściwe użycie doprowadziło do rozdzielenia człowieka ciała i duszy, oddalenie od Boga. Człowiek począł wzrastać w siłę materialną, jego hasłem stało się - "ja będę bogiem ". Zapomniał, że jest jednością, jedną nitką Wielkiej Świadomości. Ta wielka izolacja zamknęła przed człowiekiem wielkie bramy. Nie uchodzi bezkarnie, kiedy człowiek wykorzystuje potężne moce dla własnych egoistycznych celów. Materialne budowanie życia nie pozwoli człowiekowi ubrać korony (lotus 1000 płatowy). Kosmiczne źródła muszą być w całkowitej harmonii, wtedy rozwiną mądrość i otworzą bramy do wieczności. Zakłócone energie są źródłem niszczącym człowieka, ziemię i kosmos.
Są tak zwanymi "promieniami śmierci".

Cayce mówił, że kapłani w świątyniach Atlantydy umieszczali wielkie kryształy na samym ich froncie w taki sposób aby kiedy stali na ołtarzu energie tych kryształów mogły wzmocnić ich moc i połączyć ich z Bogiem.
W Egipcie potomkowie Atlantów również budowali piramidy i świątynie, używali słonecznych promieni wzmacnianych kryształami w celu uzdrawiania ludzi.Kryształy posiadają wielkie moce, ich wielkie źródło energii może być użyte do leczenia nowotworów, w celu odmładzania ciała, odblokowywania punktów energetycznych i czakr człowieka. Odpowiednio skierowana wiązka energii kryształów daje moc niczym laser. Może posłużyć do spirytualnych operacji w ciele człowieka. Jeśli człowiek nauczy się właściwie używać tej energii będzie to jego wspaniałym sukcesem i wielką naukową rewolucją na świecie


Atlantyda leżała na oceanie Atlantyckim, zamieszkiwała ją przez tysiące lat wysoko rozwinięta cywilizacja. Około 11 500 lat temu nagle po dramatycznych zmianach zatonęła. Wokół Atlantydy krąży wiele historii, samo jej położenie określano na kuli ziemskiej w kilku miejscach. Najbardziej prawdopodobne miejsce, na którym się znajdowała jest ocean Atlantycki. Musiał to być bardzo obszerny kontynent i sięgał swoimi rozmiarami od zachodnich wybrzeży Europy aż po wyspy karaibskie.

A kim byli Atlantowie zapytajnik

Pierwsi Atlantowie przybyli 50 000 lat temu z Nieba. Wyglądem przypominali człowieka. Kosmolodzy twierdzą, że oryginalnie byli mieszkańcami z systemu Lira. Znali Annunaków i są wspominani w ukryty sposób w Biblii - Genesis. Mieli zakodowane życie na 800 lat, byli bardzo wysokiego wzrostu.
Archeologów zaszokowały szkielety ludzkie znalezione na Ziemi, od 8 do 12 feetów wysokości. Hiszpańscy najeźdźcy na kontynent amerykański pozostawili zapiski, że bardzo wysocy, dziwni blondyni o niebieskich oczach biegali po górach Andach i zawiadamiali mieszkańców o najeźdźcach. Naukowcy wysuwali hipotezę jakoby człowiek już wcześniej manipulował w genetyce i stworzył takiego człowieka do własnych celów jako robotnika.
Podobne eksperymenty robili Annunaki.

Biblia wspomina najwyższego człowieka, Goliata o wzroście sześć łokci i piędz. Według obliczeń dzisiejszych naukowców miał w przybliżeniu ok 11 feetów wysokości.
Najwyższym mężczyzną na świecie żyjącym w XX wieku był Robert Wadlow z Ilinois, zmarł 1940 roku, miał 2, 71 m ( 8 ft 11 in) wysokości.
Obecnie żyje na świecie, na Ukrainie Leonid Stadnyk, uchodzi za najwyższego na świecie. Ma 2, 54m ( 8 ft 4 in) wysokości.

Atlantowie na samym początku byli mniej materialni, wrażliwi, rozwijali się bardziej spirytualnie.
Później zaczęli rozwijać technologię i osiągali jej coraz wyższy poziom. Umieli nawet kontrolować pogodę. Dzięki temu zbierali wspaniałe plony ze swoich pól i ogrodów.
Również słynęli jako dobrzy geodeci, opanowali wulkany. Ich pełnym podziwu dziełem było tworzenie z wulkanów pięknych ogniowych fontann. Mieli mnóstwo czasu, uchodzili za nieśmiertelnych.Atlantowie używali kryształów i rozwijali coraz mocniej i głębiej swoją technologię aż w końcu stracili balans energii i doprowadzili do własnej katastrofy. Ich wiedza o kryształach, za pomocą których potrafili skupić wysoki promień energii niczym laser służył im do różnych celów. Wspomina się piramidy Atlantów chociaż ciągle dzisiejszy świat nie posiada o nich wystarczającej wiedzy. Ale jest wiadomo, że za ich pomocą transmitowano energię kryształów z piramidy do piramidy. Właśnie piramidy były magazynami energii kryształów. Używali duże ilości czystego kwarcu, wykonywali z niego piramidy o różnych wielkościach, odwracali je do góry, składały się z czterech i sześciu ścian. Były też w różnych kolorach: białe, różowe, koralowe, złote, żółte, czarne ... w zależności do jakich celów były przeznaczone np, usuwania bólu, operacji w ciele, czym głębiej penetrowali w organy ludzkie tym bardziej wzmacniali wibracje kryształów. Jednym z częściej używanych kamieni był rubin. Pomagał w problemach emocjonalnych i spirytualnych, również do tych samych celów używano czarnych kryształów. Służyły jako silne ochraniacze.


Aby przywrócić własną witalność i młodość Atlantowie stosowali codzienne medytacje w pobliżu koła utworzonego z 6, 11 lub 24 kamieni różnych typów a w rękach trzymali czysty kwarc. Potrafili wzmocnić energię kryształu promieniami słońca, księżyca i innych gwiazd.
Wielki ogniowy kryształ służył niczym centralna stacja nadawcza, za jego pomocą komunikowali się w sposób podobny jak my obecnie komunikujemy się za pomocą telefonu czy radia. Przy pomocy kryształów mogli opuszczać własne ciało, nawet potrafili już nigdy do niego nie wrócić, przenosili się w wyższe wymiary. Słynęli z dematerializowania rzeczy a nawet terenów. Słynny eksperyment Filadelfia przeprowadzony przez Alberta Einsteina był wzorowany na wiedzy Atlantów. Również zdobili własne domy kryształami, służyły różnym celom. Dopóki energie kryształów posiadały właściwe wibracje szło wszystko gładko ale któregoś dnia zabrzmiały zbyt wysoko i poruszyła się ziemia. Wyzwoliła w sposób niekontrolowany wulkany a te poczęły rozpuszczać góry i spowodowały zatopienie Atlantydy.Według Cayce Atlantyda posiadała dwanaście punktów komunikacyjnych na Ziemi, bardzo mocnych spirytualnie, były niczym świątynie i służyły do komunikacji w innych grupach bardziej oddalonych. W świątyniach najstarsze dusze mocno zaawansowane spirytualnie służyli jako kapłani. Mistrzowie odpowiednio przeszkoleni do tej roli i mieli wielką władzę. Rozwijali nadal własną świadomość i prowadzili tą drogą mniej świadomych: przez modlitwę, medytację i komunikację z Wyższymi Źródłami.
Wysocy kapłani potrafili podróżować z Ziemi w wyższe wymiary, znali potęgę własnego umysłu, posiadali również wysoką wiedzę o chorobach i ich źródłach powstania. Umieli leczyć, nie obce im były organy w ciele człowieka.
Mówi się, że Atlantowie osiągnęli szczyt ewolucji. Rozwinęli bardzo wysoko swoje zdolności mistyczne i połączyli się z kosmicznym źródłem.

Dlaczego więc upadli zapytajnik

Używali kosmicznej wiedzy ale nie byli do końca przepełnieni Boską Energią. Swojej wiedzy używali dla własnej satysfakcji, pokazywali swoją potęgę i bogacili się manipulując innymi słabszymi jednostkami. Czasami w ogóle nie dbali jakim kosztem dla innych było ich zachowanie.
Wielka Spirytualna Hierarchia przypominała nie jeden raz kapłanom z Atlantydy i tym wszystkim, którzy ich naśladowali, że nie kroczą właściwą drogą i że kapłani zapominają się, zamiast służyć Bogu tylko zakłócają jego czyste intencje, tworzą na świecie diabelskie moce. Upominali ich wielokrotnie i nie było obce kapłanom, że Atlantyda może zginąć.

Atlantowie osiągnęli potężną technologię. Jak mówią Niebiańscy Mistrzowie ogniowe kryształy były przechowywane w piramidach na Atlantydzie. Kryształy wzmacniano bursztynem. Dzięki piramidom rozwinęła się komunikacja między różnymi punktami na Ziemi. Czynili zdumiewające rzeczy i wzmacniali własne moce umysłowe.
W założeniu Wniebowstąpionych Mistrzów jest harmonizowanie energii, rozwijanie zdolności mistycznych ale ma to wszystko służyć aby człowiek poszerzył swoją świadomość i połączył się z Najwyższy Źródłem.
Harmonizowanie energii i wyższy rozwój spirytualny jest od zawsze stawiany na pierwszym miejscu. Odbywa się ten proces przez dwudziestu dwóch Wysokich Mistrzów na Ziemi, którzy posiadają wysokie wibracje, tak zwane brylantowe promienie. Poprzez te promienie mogą wysyłać energie do innych ludzi wzmacniając ich świadomość spirytualną.

Kapłani na Atlantydzie wykorzystywali wysokie energie do własnych celów, nie wzmacniali innych ludzi.
Wielkie kryształy miały moc wytwarzania brylantowych promieni. Kapłani tracili swoją czystość i ich świadomość nie koncentrowała się zbyt mocno na duchowości lecz łączyli się z energiami ziemskimi aż w końcu doprowadzili do katastrofy. Przed samą zagładą ludzkość nie była w stanie osiągnąć zbyt wysokiego poziomu spirytualnego. Jest bardzo ważne aby każdy zrozumiał jeden wielki sekret - czystość własnego umysłu, ciała i ducha. Tylko ta wielka czystość jest zdolna wynieść człowieka ponad ziemski plan.

Mamy dokładny obraz namalowany ręką Atlantów, ich potęga i upadek tej wielkiej cywilizacji w momencie kiedy oni sami osiągnęli szczyty i kosmiczne moce ale zatracili swoje piękne boskie cechy. Odwrócili się zbyt mocno od Praw Boskich.
Atlantowie również produkowali kryształy syntetyczne. Wiele ludzi na świecie wypowiada się, że właśnie kryształy syntetyczne mogły być źródłem zniszczenia Atlantydy.
Jest też ważne aby człowiek pracujący z kryształami nigdy nie myślał negatywnie. Jego myśli szybko przechwytuje kryształ.
Edmund Harold w swojej wspanialej książce "Leczenie Kryształami" pisze

" .. w czasie panowania Atlantów było tak, że kapłani,
którzy byli pionierami w rozwoju mocy za pomocą kryształów
neutralizowali swoje pole mentalne, fizyczne i spirytualne.
Energia kryształów pulsuje energię z osoby, która je używa ... "


Negatywne myśli mogą spowodować wielki problem, potrafią być wielką niszczycielską bronią.

Atlantów nadużywających swojej władzy zwano synami Beliala.
Według Starego Testamentu służyli szatanowi, byli rebeliantami kosmicznego prawa:

"... Wyszli mężowie niegodziwi spośród ciebie
i zwodzili mieszkańców swego miasta powiadając,
chodźmy i służmy innym bogom, których nie znacie ... "
(Duodendrony, 5 Księga Mojż. 13:14)

"... Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi,
bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością
albo jakaż społeczność między światłością i ciemnością ?

Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem,
albo co za dział ma wierzący z niewierzącym ?

Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami ?
Myśmy bowiem świątynią Boga Żywego
jak powiedział Bóg:
Zamieszkam w nich
a oni będą ludem moim... "

(2 Koryntian 6:14 -16)


Według Hebrajczyków Baal - zebub - król ciemności, przedstawiony jako osobnik ciągle zmieniający własne zniszczyć ich piękno."... A to co czynię czynić będę nadal
aby odebrać postawę tym, którzy chcą mieć postawę
by w tym czym się chlubią
byli takimi jakimi my jesteśmy.
Tacy bowiem są fałszywymi apostołami,
pracownikami zdradliwymi,
którzy tylko przybierają postać apostołów Chrystusowych.
I nic dziwnego wszak i szatan przybiera postać anioła światłości.
Nic więc nadzwyczajnego
jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości
lecz kres ich taki jakie ich uczynki ... "

(2Koryntian 11:12-15)


Encyklopedia podaje, że Belial - książę piekła jest komendantem 80 legionów demonów, przywódcą synów ciemności.( judeizm)
Biblia często wspomina Beliala:

- Levi - powiedział do swoich dzieci, aby wybierali Boskie Prawa albo pracowali dla Beliala
- Józef z Egiptu powiedział - oni będą w świetle Boga kiedy Belial będzie w ciemności.
- Kiedy Mesjasz przyjdzie aniołowie ukarzą duchy Beliala.


Znani z Bibli dwaj bracia Mojżesz i Aaron - dwa przeciwieństwa.

Biblia satanistyczna nazywa Beliala - czterokoronnym księciem piekła. Każda korona reprezentuje inny ziemski element. Belial jest mistrzem życia na Ziemi, kocha przyjemności, sex, dba o własne "ja", lubi kontrolować innych, rozwija własne "super-ego" Belial używa różnych trików aby zepchnąć ludzi z ich właściwej drogi.
Największym jego osiągnięciem jest aby w niego ..... po prostu nie wierzyć.
A drugim, że Miłosierdzie Boga jest tak Wielkie, że człowiek będzie miał wybaczone wszelkie winy i nawet za największe draństwa życiowe Bóg da mu to samo miejsce co temu, który zawsze był sprawiedliwy i czynił dobrze.

Tak - Bóg jest Miłosierny
i wybaczy wszystkie winy
ale tylko temu człowiekowi,
który w pełni zrozumie własne pomyłki
i naprawi krzywdy wyrządzone innym.
Jego dusza musi być czysta.


Najlepszym przykładem są historie niektórych świętych"

- źle czynili ...
- ale zrozumieli własne błędy ... -
- zawrócili z fałszywych dróg ...


Mamy czas Miłosierdzia i jest wielki czas naprawiać samego siebie,
i przychodzi czas sprawiedliwości ....
nie pierwszy to raz koło życia obraca się w podobny sposób.


W Atlantydzie Niebiańscy Mistrzowie przestrzegali kapłanów, upominali i zapowiadali temu lądowi wielki upadek, jeśli nie zawrócą w porę z fałszywych dróg ...
ale ich glosy zostały zignorowane.
Nadszedł dzień sprawiedliwości ................

Dużo Mistrzów Wniebowstąpionych przekazuje obecnie informacje o tym zaginionym kontynencie. Edgar Cayce był jednym z wielu kanałów, przez które dostaliśmy wiedzę o zaginionej dawno temu Atlantydzie.

(Edgar Cayce)


W XX wieku Atlantyda znalazła się w największym centrum zainteresowania. Zagadkowy ląd szukany przez wielu badaczy i naukowców z całego świata był utożsamiany z wieloma miejscami na Ziemi.
Edgar Cayce wspomniał o nim po raz pierwszy w roku 1923. Umieścił ten ląd na Karaibach w okolicy Bimini Road. Hinduscy Brahmini też twierdzili, że ta piękna wyspa znajdowała się w okolicy dzisiejszej Florydy. Platon mówił, że jest za słupami Herkulesa. H. P. Bałavacka w "Sekretnej Doktrynie" nazywała Atlantydę - wyspą leżącą na Oceanie Atlantyckim. Nakreśliła historię jej mieszkańców jako "czwartą rasę" ludzi na Ziemi. Właśnie stąd wyszły korzenie rasy ariańskiej.

Termin Arianie oryginalnie wywodzi się z ziemi indyjsko-irańskiej. Znajdujemy o nich informacje w Ridwedzie i Zaroastrianiźmie. Błavacka poinformowała świat, że rasa Ariańska wywodzi się z Atlantydy. Byli rasą mistrzowską. Zbudowali potężną cywilizację bardzo dawno temu. Naukowcy dociekają jaki naprawdę jest wiek Atlantydy. Zdania są podzielone ale coraz częściej się mówi, że istniała już 250 000 lat temu. Po jej zatopieniu jej mieszkańcy przenieśli się w inne części świata i zmieszali się z różnymi rasami. Tybet, środkowa Ameryka i starożytny Egipt są miejscami, gdzie osiedlili się jej potomkowie i dali początek innym wielkim kulturom na tych ziemiach.

Według Błavackiej rasa Arian bardzo różniła się od siebie, nie byli jednakowi. Ich zabarwienie skóry było od bardzo ciemnej do zupełnie jasnej - kremowej. Właśnie ci ostatni dali początek piątej rasie ludzi na Ziemi. Arianie byli przeciwnikami Semitów, ponieważ uchodzili oni za degeneratów spirytualnych, woleli materializm. Na świecie ciągle tworzyło się dużo nowych krzyżówek ludzi a ci dali początek innym kulturom: Chin, Australii, Tasmanii ....
Arianie podzielili się na dwie grupy.

SEMICI
Synowie Noego.

"... A Noe miał 500 lat, gdy zrodził Sema, Chama, i Jafeta ..."
( Genesis 5:32)


"... Lecz także i Semowi, praojcu wszystkich synów Hebera,
starszemu bratu Jafeta urodzili się synowie... "

( Genesis 10:21)(Noe) :D

Nazwa Semitów wywodzi się od Sema jednego z synów Noego. Posługiwali się językiem semickim. Zamieszkiwali tereny bliskiego wschodu, bez Egiptu.
Znane Wielkie Imperium Akadyjskie było semickie a ich językiem był język akadu - akadyjski.
Po upadku Imperium Akadyjskiego i Sumeru Semici pojawili się jako Amoryci. Osiedlili Mezopotamię i stworzyli bardzo silne państwo Szamsziadada w Asyrii i Państwo Hammurabiego w Babilonii.

Następna wielka grupa zwana uralsko - ałtańska zamieszkiwała tereny wschodniej Europy, Syberii, Mongolii, środkowej Azji i Azję mniejszą.
Błavacka pisze, że wszyscy ludzie na Ziemi są jednej krwi ale sposób myślenia ludzi mocno się podzielił.
Zrobiła podział ludzi na dwie grupy
- ograniczeni, wąsko myślący,
- i z rozwiniętą inteligencją.
Dominowała rasa bardziej rozwijająca się intelektualnie.

'... A Heberowi urodzili się dwaj synowie: jeden miał na imię Pelag,
gdyż za jego czasów podzielili się mieszkańcy Ziemi
a imię brata jego było Joktan..."
(
Genesis 10:25)


"... A siedziba ich sięgała od Meszy do Sefir w górach wschodnich.
To są synowie Sema według ich plemion, języków, krajów i narodów.
To są plemiona synów Noego według rodów ich w narodach ich.
Od nich to wywodziły się narody na ziemi po potopie... "
(
10:31-32)


Wielu naukowców zgadza się z teorią Błavackiej ale również ma ona sporo przeciwników.


(Błavacka)

Druga fala Semitów - Aramejczycy najechali na Bliski Wschód.
Rozpowszechnili język aramejski, który przetrwał do naszych czasów.
W skład Semitów zalicza się:
- Akadów,
- Arabów,
- Aramejczyków,
- Asyryjczyków,
- Babilończyków,
- Fenicjan,
- Izraelitów.

Naukowcy określili Semitów jako inną grupę genetyczną. Wszystkie grupy Semitów są połączone podobnymi mitochondriami.
Tak zwany Y Chromosom Aaaron jest identyfikowany z Biblijnym Aaronem, bratem Mojżesza. Orginalnie grupa Żydów - tz, Kohanim jest w prostej lini od Aarona. Badanie DNA wskazują, że ta grupa jest tego samego pochodzenia z ojca na syna. (Prace Prof. Karla Shoreckiego, Haita - Izrael 1997 -" Y chromosomes of Jewish priests").
Język akadyjski jest bardzo stary, datowany na 23 wieki.

Najwięcej teorii odnośnie ras człowieka rozwinęli niemieccy naziści.. Grupę nordycką, z którą utożsamiali się sami, uważali za najwyższą rasę ludzką. Określili dokładnie jej cechy antropologiczne.
Zaliczyli do tej grupy ludzi o pewnych cechach fizycznych: musieli być wysokiego wzrostu, o jasnych włosach, niebieskich oczach i jasnej różowej skórze. Musieli mieć odpowiednią budowę czaszki (dolechocephalic).
Włączyli do tej grupy Niemców i Skandynawów, ale Niemcy mieli być tą rasą dominującą - mistrzowską. Również język niemiecki był postawiony na pierwszym miejscu. Celem nazistów było oczyścić rasę ludzką.

W roku 1910 została utworzona Organizacja Thule prze Niemca Detricha Eckharda. Nazwa Thule wywodzi się od wyspy umiejscowionej przez Greków na północy, tradycyjnie zwanej Hyperboreą, wspominaną przez Herodusa. Starożytni Egipcjanie przechowywali na jej temat informacje. Hypeboreanie uchodzą za Atlantów. Wywodzili się z systemu gwiezdnego Alderbora, z konstelacji Byka. Wyglądem przypominali ludzi na Ziemi. Byli o blond włosach i niebieskich oczach i mieli ok dwóch metrów wzrostu. Kobiety nigdy nie obcinały włosów. Arjanie posiadali silne zdolności mistyczne.
Są też tacy, którzy twierdzą, że Hyperborea jest starsza niż Lemuria i Atlantyda. Posiadali wysoko rozwiniętą cywilizację, używali latające obiekty - Vril-ya, znane dzisiaj jako UFO.
Hyperborea również zatonęła w epoce lodowcowej na Morzu Północnym.


HYPERBOREA

W wierzeniach Greków kraina wielkiej szczęśliwości na tej ziemi, w cudownym klimacie, gdzie przez 24 godziny dziennie świeciło słońce. Odwiedzali ją bogowie greccy. Ludzie mieli to co chcieli, wiedli szczęśliwe życie, nie chorowali i nie cierpieli a kiedy nasycili się tym wszystkim skakali ze skały odbierając sobie życie. Grecy nazywali tą krainę "północnym wiatrem". Thula miała być stolicą tej zagadkowej wyspy.
Kiedy Hyperborea zaczęła tonąć mieszkańcy wybudowali olbrzymi podziemny tunel i przedostali się w region Himalajów.. Starożytni Persowie zwali ich ziemię Arjuna - Agartha - Shambalah.
Atlantowie podzielili się na dwie grupy, jedna była dobra a drugą, nazywano demonami.

Mieszkańcy Agartha byli dobrzy i zamieszkiwali regiony Himalajów. Druga grupa, demoniczna osiedliła się w Shambalah. Ich działania miały na celu zniewolić ludzkość. Ta grupa poszła później na zachód.
Między nimi zawsze były wojny a tysiące lat później Trzecia Rzesza Thule - Gesellschaff Agartha obwieściła światu o swojej misji, która była jedną z najboleśniejszych w historii Ziemi.
Trzecia Rzesza występowała przeciwko Shambalah.
Tybetańscy Lamowie i Dalai Lama twierdzą, że Agartha dzisiaj nadal istnieje.

AGARTHA

Najbardziej znana nazwa, która określa mieszkańców podziemnego systemu tuneli.
Willis Emerson w swojej książce "Secrets of the Subterranean cites" wyjaśnia tajemnicę zagadkowej Agarthy.
Jego zdaniem na Ziemi znajduje się kilka wejść do ich podziemi.
Najbardziej znane:
Biegun Płn,
Mount Shasta - w miejscu starego miasta Telos,
Manous i Meto Grosso w Brazylii,
Himalaje, Tybet,
Mongolia na granicy z Chinami,
Indie - miasto Rama,
Egipt - Piramida w Gizie.

Według starych hinduskich legend Lemuria i Atlantyda prowadzili między sobą termonuklearne wojny. Pustynia Sahara, Gobi i australijska Outback są efektem wielkich zniszczeń ziemi spowodowanych przez broń nuklearną.
Agarathowie posługują się językiem solarnym - gwiezdnym. Tą krainę wspomina Bhagavad Gita i ostatnio coraz częściej wypowiadają się na jej temat Wniebowstąpieni Mistrzowie. Wspominają czas Atlantydy i okupację ziemi przez negatywnych przybyszów. Dzieci świateł budowali podziemne tunele aby mogli nadal jednoczyć się i rozwijać spirytualnie. Pomagał im w tym Sanat Kumara.


Od roku 1918 Organizja Thule zaczęła się rozrastać. Jej członkami byli: Max Amonn. Detrich Eckardt, Rudolf Hess, Alfred Rosenberg, Gottfiried Feder. Eckardt miał potężny wpływ na Adolfa Hitlera, który był od niego mocno uzależniony. Więcej szczegółów na ten temat można znależć w książce "Main Kamf" - w autobiografii A. Hitlera, tłumaczenie angielskie "My struggle", opublikowana w 1925 roku, volum 1 i 1 1926 roku, volum 2.

Nieco póżniej dołączyli do Organizacji Thule Hans Frank i Heinrich Himmler. Jeden z jej członków, dentysta Dr. Frederick Krohn zostawił zapiski, że swastykę nazistowską zaprojektował sam Hitler.
Organizacja Thule postawiła na samym szczycie jako super rasę Arianów.
Kilka lat póżniej zapełnili tą "niższą rasą" swoje obozy koncentracyjne, najpierw na terenie Niemiec a po 1939 roku kiedy Niemcy najechali na ziemie polskie również rozbudowali bardzo mocno swoje fabryki śmierci na polskim terenie.Kiedy około 8 000 lat temu świat został skolonizowany przez potomków Atlantydy powstały nowe cywilizacje: Tybet, kultura środkowej Ameryki i starożytny Egipt. Hitlerowcy czerpali wiedzę z tych starych kultur i stworzyli własną ideologię. Henrich Himmler i Adolf Hitler widzieli jedno wielkie rozwiązanie aby oczyścić świat z niższych ras ludzkich i dać panowanie czystej ariańskiej rasie w utworzeniu całego programu "eugenika" (dobrze urodzony). Ten program miał na celu kontrolę i ulepszanie gatunku człowieka z pokolenia na pokolenie. Niepełnowartościowi mieli być eliminowani.


(Tybet)

Już dużo wcześniej Platon też był tego samego zdania, że należy kontrolować człowieka reprodukcję przez władze państwowe.
W swoim dziele "Państwo" pisze:
"... W państwie należy zastosować dyscyplinę i jurysprudencję nakazującą zajmować się tylko zdrowym na ciele i umyśle obywatelem.
Tym natomiast, którzy nie są zdrowi, należy pozwolić umrzeć ..."

Podobny program mieli Spartowie, pozostawiali słabsze dzieci na obrzeżach miasta, gdzie miały umrzeć.

Hitlerowcy eliminowali również ze swojego społeczeństwa słabszych i chorych np. chorych umysłowo i osoby kalekie. Prowadzili dużą kontrolę nad głuchoniemymi, Hitler nie chciał mieć takich obywateli. Naukowcy prowadzili eksperymenty genetyczne w celu udoskonalenia człowieka. Najwięcej takich eksperymentów na wszystkie możliwe sposoby przeprowadzano w obozach koncentracyjnych.
Stosowano również sterylizację niepełnowartościowych obywateli.
Z takich praktyk znane są też światu Stany Zjednoczone. W latach międzywojennych prowadzono na szeroką skalę sterylizację amerykańskich obywateli. Jeszcze do pory w niektórych stanach jest zakaz małżeństwa dla chorych na epilepsję i upośledzonych umysłowo.

I tak Hitler i Himmler byli osobami odpowiedzialnymi za holocaust. Obaj zawsze mieli przy sobie arjańskie teksty Bhagawd Gita, które były narzędziem usprawiedliwiającym za ich czyny. Twierdzili, że mają rację i ich czyny są słuszne. Arjuna - sanskrypt służył im za przewodnik.
Słowa zaczerpnięte z Arjuny ... " Jego imię znaczy jasny, błyszczący lub srebrny ...dotyczyły trzech z pięciu Pandava braci
i posłużyły nazistom do utworzenia wielkiej machiny oczyszczającej rasę ludzką w okrutny sposób.

Synowie Panda zrodzeni z dwóch żon Kunti i Madri.
1. Judhishtira, Bhima, Arjun
2. Natula, Sahadeva.

Judhishtira, dobrze czyniący
Bhima, mocny i pełen wdzięku
Arjuna, wspaniały łucznik, tancerz.

Nakula i Sahadeva - wspaniali jeźdźcy i wielcy wojownicy.
Naziści utożsamili się z nordycką rasą wywodzącą się z indoeuropejskiej gałęzi Arjan ( Indo- iranian).

Ze starej Atlantydy wiele przenikło w czasy nowożytne.
Można przypuszczać, że narodziło się w XX wieku bardzo dużo dusz, którzy żyli na Atlantydzie.

"... To co było, znowu będzie
a co się stało, znowu się stanie,
nic nie ma nowego pod słońcem ..."

(Księga Kazn. Sal. 1: 9)'... Następnie przyjrzałem się wszystkim uciskom
jakie się dzieją pod słońcem.
I oto widziałem łzy uciśnionych, którzy nie mają pocieszyciela
i są bezsilni wobec swoich ciemiężycieli,
i nie mają pocieszyciela.
Dlatego uważałem zmarłych, którzy dawno umarli
za szczęśliwszych niż żywych, którzy jeszcze żyją.
A za szczęśliwszego niż ci obydwaj tego,
który jeszcze nie przyszedł na świat
i który nie widział zła,
jakie się dzieje pod słońcem... "

( Księga Kazn. Sal. 4:1-3)