Wasze modlitwy mogą zniszczyć wszelkie panowanie zła na tym świecie

13 kwietnia 1994

– Tak, Moja Vassulo! Kiedy cię wołam, dotykam twego serca! To Ja, Jahwe. Wesprzyj się na Mnie i nie lękaj się. Moje Serce jest Przepaścią Miłości i Czułości. Posłuchaj Mnie:
Trawa wysycha, cała łąka niebawem zginie. Wkrótce nie pozostanie już na niej nic zielonego. Jeśli się nie pośpieszymy, cała ziemia zostanie całkowicie spustoszona. Tak niewielu pozostaje obecnie przy życiu... Nie wierz tym, którzy prorokują mówiąc: «Teraz wszystko idzie dobrze. Już kiełkuje pokój pomiędzy wami». To nie Ja wysłałem tych proroków. A jednak prorokują do narodów krwawiących, karmiących się chlebem niegodziwości. Słowo Moich proroków pochodzące z Moich Ust pali jak ogień i żaden obłudnik go nie lubi. Słowo Moje wypowiedziane kruszy jak młot, spada na zatwardziałe serca rozbijając je. Nie, jakże mogę mówić, że pokój zaczyna kiełkować, skoro wasze kraje są naznaczone nieprawością, a ciała niszczy robactwo. Jakże mogę mówić, że miłość poruszyła wasze serca, skoro wasze rozszczepione języki wypowiadają bluźnierstwa przeciw Mojemu Świętemu Duchowi? Kraje wasze przepełniają cudzołożnicy. Nie, oni nie czczą Mnie jako swego Ojca, lecz bez przerwy okrywają Mnie hańbą... Ogarnęła was noc, a wy tego nawet nie spostrzegliście. Rozciągnęła się po całej ziemi jak śmierć. Jak więc mogę wam mówić: «Otaczacie chwałą Moje Imię»? Jakże mogę wam powiedzieć: «Święcicie Moje Imię?», skoro cała wasza istota jest nocą? Wysyłam wam anioła za aniołem, jednego tuż za drugim, abyście odpowiedzieli na Moje Słowa i aby przeszyć waszą głuchotę. Ach!... Jednak tylu z was ocenia ich według ludzkich kryteriów, bo nic do was nie przemawia z powodu zatwardziałości waszych serc.
Zaprawdę nadeszła godzina, w której Śmierć prześladuje Życie. Wyrzucacie Moich aniołów z waszych pomieszczeń, które w rzeczywistości należą do Mnie. Zniesławiacie ich, traktujecie jak oszczerców. Bardziej brutalnie niż kiedykolwiek próbujecie zabić ich ducha oraz Mojego Ducha, sądząc, iż oddajecie Mi świętą przysługę. Nie macie nad nimi jednak żadnej władzy, bo wypowiadane przez nich słowa są życiem, a Życie jest silniejsze niż Śmierć, Miłość jest potężniejsza niż Zło; Mój Duch jest ich świętym Towarzyszem, kroczącym z nimi. Dokąd więc idą Moi aniołowie, tam Mój Duch jest z nimi.
Orędzie – które ogłaszam wam od początku – mówi, że macie się wzajemnie miłować, pojednać w Mojej Miłości, prowadzić święte życie i święcić Moje Imię. Takie jest cały czas Moje Orędzie, lecz – ach! – jakże niewielu je usłyszało i podążyło za nim...
Dlaczego wciąż trzymacie się kurczowo tego przemijającego świata? Uczyłem was, byście nie troszczyli się o wasze życie. Czyżbym nie miał zadbać o wasze potrzeby? Przyozdobię waszą duszę, jeśli tylko pozwolicie Mi to uczynić. Odkąd pojawiło się to Orędzie, nigdy nie przestałem was wzywać do powrotu do Mnie i do zmiany waszego życia. Prosiłem was o poprawę, nawrócenie i czuwanie na modlitwie. Prosiłem was o kadzidło: o kadzidło waszego serca. Och, gdybyście wiedzieli, jak potężne są wasze modlitwy i jakie mogą być wspaniałe, jeśli tylko pochodzą z serca! Wasze modlitwy mogą zniszczyć wszelkie panowanie zła na tym świecie. Mogą wykorzenić zło i połamać dziesięć rogów, które obecnie niszczą ziemię oraz Moje dzieci. Wasze modlitwy mogą pokonać siły zła, chociaż te siły są potężne. Wasze kadzidło może oczyścić ten świat.
Mówię wam: nie pozwalajcie sobie na żaden spoczynek, w przeciwnym razie zostaniecie wystawieni na próbę. Bądźcie czujni jak nigdy przedtem. Ja was nie opuszczę. Jestem z wami wszystkimi. Jestem z wami, aby dać wam siłę, aby nie ustał wasz oddech. Jestem z wami, Moje latorośle, i czekam tylko, aby okazać wam życzliwość i przenieść was do Mojego ogrodu radości. Widzicie, Ja sam biorę waszą sprawę w Moje Ręce, aby mieć pewność, że Nieprzyjaciel was nie pożre.
A ty, córko, pozwól Mi posługiwać się tobą jako Moją bronią. Użyję cię, aby uderzyć w złe królestwa tego świata i tych, którzy nimi rządzą. Mądrość cię pouczy. Wypełniaj swoje codzienne zadania. Ja, Jahwe, błogosławię cię. Twój Ojciec i twój Abba jest blisko ciebie.