"O święta noc! W tej ciszy Bóg przychodzi

Przynosi nam z niebios stron zbawczą wieść.

Niesie On moc, co ludzi oswobodzi

Więc dajmy Mu z naszych serc należną cześć!

 

Zbawca już zamieszkał z ludem swoim

Więc od radości serce nasze drży

Ludu czcij Boga w radosnym uniesieniu!

I pokłon Mu daj, bo przyszedł zbawić cię.

 

Więc raduj się, On otwarł dla cię raj!

Sorry, your browser doesn't support Java(tm).

          Nadchodzą dla nas długo oczekiwane radosne dni Świąt Bożego Narodzenia. Przez święta Bożego Narodzenia wspominamy dzień narodzin Pana Jezusa na ziemi w Betlejem. Dzień narodzin Pana Jezusa jest tak bardzo ważnym dniem w historii, że od tego właśnie dnia liczymy lata nowej, czyli naszej ery, dlatego mówimy, że teraz jest rok 2001 po narodzeniu Chrystusa     

          Należy pamiętać, że zbliżające się święta, to "Boże Narodzenie". Nie należy mówić  "Gwiazdka", ponieważ gwiazdka się nie urodziła, tylko Pan Jezus się urodził, a On jest Synem Bożym, jest Bogiem, stąd Boże Narodzenie.

          W Święta Bożego Narodzenia chcemy, aby Pan Jezus narodził się w naszych sercach, a przez to w naszych domach. Wiemy, że Pan Jezus zawsze jest z nami w Komunii Świętej, rozmawiamy z Nim podczas modlitwy, spotykamy się z Nim w tajemnicach sakramentów świętych. On czeka na nas. Nie pozwólmy Panu Jezusowi stać przy drzwiach do naszego serca.

         W tych dniach do mieszkania przynosimy choinkę, "przychodzi" święty Mikołaj, z kościoła przynosimy biały opłatek, kupujemy ryby, nakrywamy uroczyście stół - co to oznacza? Dlaczego? Po co? - zechciejmy razem odkryć te tajemnice.

ródło: Internet